Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Znamy laureatów konkursu „Gdynia bez barier”

24.03.2020
Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl
Źródło: www.gdynia.pl
logo znak osoby na wózku wpisany w okrąg jakby słońca od którego odchodzą promienie wszystko w kolorze złotym

Iwona Wojdowska, Karina Kocieniewska, a także Fundacja „Zostaw swój ślad” i Muzeum Emigracji to osoby i instytucje działające na rzecz likwidacji barier i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Osoby i instytucje będące wzorem do naśladowania. Za swoje starania zostali docenieni w XXI edycji konkursu „Gdynia bez barier”.

Gdynia od wielu lat konsekwentnie realizuje politykę społeczną mającą na celu pełne i aktywne uczestnictwo osób z niepełnosprawnością w życiu miasta. Efektem tych działań są architektura, przestrzenie, transport publiczny czy wydarzenia kulturalne, które łączą, a nie dzielą.

Celem cyklicznego konkursu „Gdynia bez barier” jest wyróżnienie instytucji, organizacji i osób prywatnych – autorów pomysłów i udogodnień, pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnością.  W konkursie nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom z niepełnosprawnością.

W tegorocznej edycji wyróżnieni medalem Prezydenta Miasta Gdyni za swoje działania zostali:

  • Iwona Wojdowska za „malowanie” rzeczywistości pełnej emocji i prawdy o człowieku,
  • Karina Kocieniewska za pasję do tańca, która potrafi porwać i uskrzydlić każdego. Udowadnia, że taniec nie ma granic ani barier, i że taniec to stan umysłu i duszy,
  • Muzeum Emigracji w Gdyni za otwartość na potrzeby wszystkich odbiorców oraz organizację wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością, a tym samym włączające ich w życie kulturalne miasta,
  • Fundacja „Zostaw swój ślad” za organizację Festiwalu Wrażliwego, który pokazuje przenikanie świata ludzi niepełnosprawnych i sprawnych, gdzie najważniejszą wartością jest wrażliwość na drugiego człowieka.

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone medale, planowana jest na maj 2020 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas