Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Biedronka: pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia

24.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
towary w sklepie na dziale owoców w tle niewyraźnie starsza kobieta i mężczyzna

W pierwszej godzinie od otwarcia sklepów pierwszeństwo wejścia mają seniorzy – poinformowała w komunikacie sieć. Dodano, że seniorzy potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów, mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

Od wtorku 24 marca, w sklepach Biedronki zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce – podała sieć.

Jak zaznaczyła, cytowana w komunikacie prezes Fundacji Biedronki Katarzyna Scheer, seniorzy są szczególnie narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi.

- W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami – powiedziała.

Dodała, że jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do sklepu, sieć zaprasza ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki, skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu.

Sieć wskazała, że wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na stronie internetowej sklepu. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość – czytamy w komunikacie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działają też restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Śmieszne
    Dynia
    24.03.2020, 14:05
    Będzie tak jak z obsługą niepełnosprawnych czy tym razem się wywiążą? Biedra zawsze miała w głębokim poważaniu niepełnosprawnych. Ich kasy dla niepełnosprawnych są oblegane przez zdrowych ludzi, a kiedy raz chciałam skorzystać z pierwszeństwa bo miałam tylko 5 bułek kasjerka kazała mi czekać bo kasy dla niepełnosprawnych nie są kasami pierwszeństwa. Pamiętam też, gdy otwierają kolejną kasę jak te babcie nagle zdrowieją, kule pod pachy i pędem przede mnie, żebym przypadkiem nie była przed nimi. Jakie szanse z taką krewką babcią ma osoba na wózku? Żadne!
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas