Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bielsko-Biała: telefon wsparcia dla osób niesłyszących i słabosłyszących

25.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
męskie ręce starszej osoby trzymają w ręku telefon komórkowy coś na nim wciskając

Telefon wsparcia dla osób niesłyszących oraz słabosłyszących, które mają problem związany z zagrożeniem koronawirusem, uruchomił Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Kontakt odbywa się przez SMS na numer 530 560 611 – podało starostwo bielskie.

Małgorzata Malinowska, dyrektor placówki, poinformowała, że chodzi o sprawy związane z zakupami lub lekami oraz o wsparcie psychiczne.

- Uruchamiamy kontakt sms. Krótkie wiadomości tekstowe można przesyłać pod numer telefonu 530 560 611 – powiedziała.

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz przypomniała, że pracownicy Ośrodka udzielają wsparcia psychologicznego przez całą dobę.

- Wcześniej wyszli z propozycją wsparcia zdalnego mieszkańców powiatu bielskiego, którzy nie radzą sobie z obecną sytuacją. Można do ośrodka dzwonić i pisać. Pracownicy zapewniają również osobom starszym i samotnym niezbędne wsparcie przy zrobieniu zakupów lub wykupieniu leków – podkreśliła.

Z Ośrodkiem można się skontaktować telefonicznie pod numerami (33) 814 62 21 oraz 811 99 00, e-mail: poikbielsko@interia.pl, a także poprzez Facebooka, aplikację Messenger lub Skype z możliwością rozmów wideo.

Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej istnieje od 1994 r. Działalnością obejmuje przede wszystkim obszar Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Jest placówką zapewniającą specjalistyczne usługi psychologiczne i hostelowe osobom, rodzinom i społecznościom, które znajdują się w sytuacji kryzysowej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas