Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Rzeczpospolita”: zarażona psychiatria

26.03.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
gazeta zwinięta na pół leży na stole

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w stołecznym Szpitalu Nowowiejskim odsłania brak przygotowania na epidemię – ocenia czwartkowa „Rzeczpospolita”. - Tak jest w całej Polsce – twierdzą lekarze w materiale „Rz”.

Gazeta przypomina, że koronawirus atakuje także pacjentów szpitali psychiatrycznych, które – zdaniem lekarzy – są najsłabiej przygotowane na epidemię.

- Brakuje nie tylko środków ochrony osobistej, ale przede wszystkim wytycznych – mówi lekarz ze Szpitala Nowowiejskiego, skąd w zeszłym tygodniu przewieziono do szpitala ogólnego pacjentkę z koronawirusem.

- Tak jest niemal w całej Polsce. Nikt nie przygotował wytycznych i nie zadbał o informowanie personelu. Jak zwykle polska psychiatria została potraktowana po macoszemu – mówią lekarze w „Rzeczpospolitej”.

„Kilkunastu członków personelu oddziału ogólnopsychiatrycznego Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie przez ponad dobę czekało na nieczynnym oddziale na decyzję o wyjściu do domu, gdy okazało się, że jedna z pacjentek ma koronawirusa. Nie mogli się doczekać ani jedzenia, ani informacji” – relacjonuje gazeta.

- Ani służby epidemiologiczne, ani dyrekcja nie potrafiły zdecydować, czy możemy wyjść do domu na kwarantannę – mówi jeden z lekarzy cytowanych przez dziennik.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas