Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON: WTZ-y zamknięte do 10 kwietnia

26.03.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: www.pfron.org.pl
osoba ugniata ciasto nie widać jej twarzy
Warsztaty terapii zajęciowej i inne placówki pomocy dziennej zawieszają do 10 kwietnia zajęcia w związku z epidemią koronawirusem.
 
- Finansowanie placówek i innych projektów, w tej wyjątkowej sytuacji, będzie podtrzymane – zapewnia Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
„Decyzje wojewodów dotyczące placówek dla osób z niepełnosprawnościami są spójne z prośbą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o zawieszenie działalności wszelkich placówek wsparcia dziennego, środowiskowych domów samopomocy, żłobków, klubów dziecięcych, centrów integracji społecznej i klubów integracji społecznej oraz dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+” – czytamy w komunikacie PFRON.
 
Równocześnie Fundusz informuje, że zgodnie z wdrożonym przez niego programem przeciwdziałania skutkom epidemii, można uzyskać dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki dla osób niepełnosprawnych w warunkach domowych.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas