Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dłuższy termin dla gmin składania wniosków w programach „Opieka wytchnieniowa” i „Usługi opiekuńcze”

07.04.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: www.gov.pl
tablet z wyświetlonym kalendarzem 2020 r.
Do 22 kwietnia 2020 r. gminy i powiaty mogą składać do wojewody wnioski do tegorocznej edycji programów „Opieka wytchnieniowa” i „Usługi opiekuńcze”. MRPiPS wydłużyło termin składania wniosków, który pierwotnie miał upłynąć 3 kwietnia.
 
- W związku z niecodzienną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa zdecydowaliśmy się wydłużyć terminy składania wniosków w ramach programów Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz Opieka wytchnieniowa edycja 2020. Chcemy umożliwić gminom i powiatom ubiegającym się o przyznanie środków finansowych skompletowanie niezbędnej dokumentacji w bezpiecznym dla nich okresie – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 
O szczegółach dotyczących składania wniosków w programie „Opieka wytchnieniowa” oraz „Usługi opiekuńcze pisaliśmy wcześniej na naszym portalu.
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do 20 maja br. dokona ostatecznej weryfikacji i zatwierdzenia wniosków złożonych przez wojewodów.
 
- W sytuacji wydłużenia stanu epidemii terminy naborów wniosków w ramach obu programów mogą ulec zmianie. Musimy dostosowywać nasze działania do bieżącej sytuacji, najważniejsze jest bezpieczeństwo – zapowiada minister Marlena Maląg.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas