Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mityng pływacki w Chrzanowie: rekordowa liczba uczestników

02.11.2011
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Już po raz dziesiąty odbył się ogólnopolski mityng pływacki osób niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka.  W tym roku na krytej pływalni Cabańska Fala w Chrzanowie pojawiło się aż 169 zawodników z całej Polski.

Rokrocznie Zarząd Krajowy Fundacji im. Brata Alberta wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Chrzanowie zapraszają niepełnosprawnych pływaków na zawody. Do Chrzanowa przyjechali zawodnicy niepełnosprawni z 35 ośrodków w kraju. W sumie rozegrano 36 biegów, 33 biegi indywidualne i 3 biegi sztafetowe. Tegoroczne zawody pływackie były jednym z wielu akcentów obchodów jubileuszu 25-lecia Fundacji im. Brata Alberta.

Na zdjęciu: Mityng pływacki osób niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, fot.: mat. organizatora
Na zdjęciu: Mityng pływacki osób niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, fot.: mat. organizatora

- Jesteśmy bardzo zadowoleni - nie kryje radości Robert Gondzik reprezentujący Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chrzanowie Fundacji im. Brata Alberta, głównego organizatora przedsięwzięcia. - To już duża impreza, bardzo pozytywna. Udało nam się pozyskać mnóstwo prestiżowych patronatów i sponsorów.

Mityng pływacki „Cabańska fala” dla osób z niepełnosprawnością intelektualną był autorskim pomysłem nieżyjącego już Krzysztofa Brzęczka. Nazwa pochodzi od popularnego określenia Chrzanowa: Cabanów. Pierwsze zawody odbyły się na miejskiej krytej pływalni, a udział w nich wzięły druży¬ny osób niepełnosprawnych z różnych szkół i ośrodków. Dzięki dużemu wsparciu ze strony władz samorządowych miasta i starostwa mityng bardzo szybko przekształcił się w imprezę ogólnopolską.

Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla najstarszego uczestnika mityngu pływackiego - wyróżnienie otrzymał Józef Wróbel z Domu Pomocy Społecznej w Płazie, fot.: mat. organizatora
Nagrodą specjalną był Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla najstarszego uczestnika mityngu pływackiego. Wyróżnienie otrzymał Józef Wróbel z Domu Pomocy Społecznej w Płazie, fot.: mat. organizatora

Krzysztof Brzęczek był nie tylko pomysłodawcą mityngu, ale również oddanym opiekunem i instruktorem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Z Fundacją im. Brata Alberta w Chrzanowie związany był od 1992 roku. Swoich podopiecznych uczył stolarstwa, ale również próbował zarazić chęcią do praktykowania aktywnych form spędzania czasu: wędrówek po górach czy uprawiania sportu. Zmarł na chorobę nowotworową w 2005 roku; od tamtej pory mityng nosi jego imię.

Organizatorzy zapraszają za rok - więcej informacji na stronach: www.albert.krakow.pl i www.wtzst-chrzanow.pl.


Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas