Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Koronawirus. Najważniejsze praktyczne informacje w jednym miejscu

30.04.2020
Autor: Redakcja, fot. pixabay.com
Źródło: Aktualizacja 31.12.2020
Grafika przedstawia zielone wirusy z wieloma wypustkami

Stan epidemii przyniósł wiele zmian w życiu osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów – dotyczących m.in. orzecznictwa, dofinansowania do pensji czy dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Co się zmieniło? Sprawdź wszystko w jednym miejscu!

Aktualizacja 02.04.2021

Najbardziej aktualne informacje znajdują się na końcu każdego działu.

Orzecznictwo, karty parkingowe, legitymacje

 

Renty, świadczenia, zasiłki

 

Program pomocowy PFRON

 

Tarcza antykryzysowa

 

Informacje praktyczne

Aktualizacja 02.04.2021

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Maseczka, głuchota i język migowy
  Implantowana
  23.10.2020, 20:00
  Słuch straciłam w wypadku komunikacyjnym już jako osoba dorosła w kwiecie wieku. Zostałam zaimplantowana obu usznie i żyłam sobie do dziś szczęśliwie, że może nie jestem asem jak dawniej ale wiem co mówią. Gorzej było z TV o radiu nie piszę bo go nie mam. Dziś kompletnie nic nie rozumiem z wiadomości bo usta zakryte a j. migowy jest mi nie znany. Dlaczego brak napisów ja w serialach. Czy tak trudno zrozumieć osobę głuchą i chorą ruchowo. O czym mówią w informacjach. Nie muszą dokładnie wszystkiego tłumaczyć ale choć najważniejsze wypowiedzi. Obecne życie to udręka.
  odpowiedz na komentarz
 • komisje bez obecności chorego
  pokrzywdzeni przez wyroki komisji
  08.05.2020, 16:34
  Właśnie odebrałam decyzję takiej komisji!!!!!!!Złożyłam odwołanie do wojewódzkiej komisji, bez osobistego badania mnie nie przyznano mi umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mimo ze miałam przez 14 lat, i jeszcze dodatkowo zabrano ,,P'' i pozostawiono tylko ,,R"..Chyba taki sposób szuka się tarczy antykryzysowej i zabiera się się jedyne źródło utrzymania chorych jakim jest zasiłek stały z MOPR. po co jest stopień niepełnosprawności lekki i w którym napisane sjest że osoba taka jest w dużym stopniu mniej sprawna od osoby zdrowej, ale nic jej z tego powodu nie przysługuje, a jest niby zdolna pracować na otwartm rynku pracy i nie potrzebuje pomocy innych wg opinii ,,komisji". My nie jesteśmy przestępcami żeby zgłaszać sie do sądów, lekarze nas leczący piszą jaki jest nasz stan zdrowia a komisje podważają ich opinie i nasze zdania na temat naszego samopoczucia i funkcjonowania
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas