Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pożegnanie paraolimpijczyków w Sejmie

28.10.2004

W piątek 10 września 2004 r. w gmachu Sejmu odbyło się uroczyste pożegnanie polskiej kadry paraolimpijczyków.

W uroczystości wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Józef Zych oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Leszek Zieliński. Ślubowanie olimpijskie odczytał łucznik Tomasz Leżański.

W tym roku do Aten pojedzie 106 paraolimpijczyków - najwięcej zawodników to pływacy i lekkoatleci. Po raz pierwszy nasi sportowcy będą konkurować w kolarstwie, jeździectwie i żeglarstwie. Polscy zawodnicy wystąpią w 12 z 19 dyscyplin paraolimpijskich.

Paraolimpiada w Atenach rozpocznie się 17 września 2004 r. i potrwa do 28 września 2004 r. Zawody będą rozgrywane w tych samych miejscach i na tych samych obiektach, co Igrzyska Olimpijskie.Po raz pierwszy w historii zmagania paraolimpijczyków będą relacjonowane przez Telewizję Polską - codziennie w specjalnych serwisach w programie 2 TVP oraz 3 TVP, a także w serwisie sportowym emitowanym po głównym wydaniu Wiadomości w programie 1 TVP.
Szczegółowe informacje na temat relacji z paraolimpiady już wkrótce na naszym portalu.

Więcej informacji o Paraolimpiadzie:

Autor: Dorota Landsberger
Zdjęcia: Lucyna Nowakowska
Źródło: inf. wł.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas