Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uczniowie: Zbudujcie windę w kozielskim ogólniaku!

07.12.2011
Autor: Tomasz Kapica
Źródło: www.nto.pl

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu zbierają podpisy pod petycją w sprawie likwidacji barier architektonicznych.

Zabytkowy gmach I LO to jeden z najpiękniejszych budynków w Koźlu, a sama szkoła należy do wiodących w powiecie, jeśli chodzi o poziom nauczania. Na dodatek po wielu latach ruszył w niej remont, dzięki czemu wypięknieje elewacja, w piwnicach przestanie zbierać się wilgoć.

- Wszystko pięknie, poza jednym "ale”. W naszej szkole nie mogą się uczyć niepełnosprawni, bo pełno tu architektonicznych barier. Słyszeliśmy już niejedną historię, że młody człowiek na wózku chciał wybrać nasze LO, a nie może, ponieważ brakuje tu windy. Trwający remont niestety nie obejmuje budowy dźwigu - mówią uczniowie I LO.

Paulina Parkoła namówiła swoich kolegów ze szkolnej ławy, żeby wspólnie zaczęli zbierać podpisy pod petycją o likwidację barier architektonicznych. Podpisało się pod nią już ponad 200 osób. Idąc z duchem czasu wykorzystali do tego także Internet - apel dotyczący budowy windy zamieścili na popularnym portalu społecznościowym Facebook.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas