Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

LIVE z Pełnomocnikiem Rządu Pawłem Wdówikiem

09.06.2020
Autor: Redakcja
Popiersie Pawła Wdówika w garniturze i pod krawatem

We wtorek, 9 czerwca, o godz. 14:00 zapraszamy na wideoczat na żywo z ministrem Pawłem Wdówikiem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Orzekanie, praca, renty, świadczenia, dofinansowania... Niepełnosprawność oznacza czasem więcej pytań niż odpowiedzi.

Dlatego Integracja po raz pierwszy organizuje wideoczat na żywo z ministrem Pawłem Wdówikiem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania każdy zainteresowany będzie mógł zadać pytanie!

Zadaj pytanie!

Pełnomocnikowi przedstawimy zebrane wcześniej pytania od naszych Czytelników. Pytania można też będzie zadawać pisemnie na żywo na YouTube lub Facebooku. Prosimy tylko, by były możliwie krótkie i... nie łamały zasad dobrego wychowania.

Zapraszamy do zadawania pytań!

Gdzie i kiedy?

Spotkanie potrwa godzinę (wtorek, 9 czerwca, w godz. 14-15).

Transmitowane będzie:

Dzięki wsparciu Zarządu Głównego oraz Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Głuchych, wideoczat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Komentarz

  • MODUŁ III programu: Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi
    Iwona
    08.06.2020, 19:47
    Chciałabym się dowiedzieć dlaczego jeśli osoba pełnoletnia (od 18 do 25 roku życia) uczestnik zajęć rewalidacyjno-wychowawczych organizowanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim odbywa z uwagi na stan zdrowia zajęcia w trybie stacjonarnym (w domu )to nie może otrzymać wsparcia w ramach tego programu.Czy jest mniej potrzebująca? Przecież te dzieci tak samo utraciły zajęcia. Szkoły zamknięte, nauczyciele nie przyjeżdżali a w tym czasie trzeba opiekę zapewnić. Wskazania do takiej formy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydają odpowiednie instytucje. Wszystko zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra więc nie rozumiem podziału. Dla mnie niezrozumiałe na jakiej podstawie PFRON zakłada, że dzieci odbywające zajecia rewalidacyjno-wychowawcze indywidualnie w okresie wystąpienia epidemii nie potrzebowały zapewnienia opieki w warunkach domowych. Przecież odbywają zajęcia na podstawie tego samego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Tak samo zostały pozbawione zajęć oraz rehabilitacji w wyniku epidemii. A wszystko to spadło na barki rodziców.Więc program PFRON ewidentnie dzieli dzieci na lepsze i gorsze. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas