Święto integracji po raz 25.! Zapraszamy na wyjątkową Wielką Galę
Już 20 listopada po raz 25. odbędzie się Wielka Gala Integracji. Transmisja na żywo z Nowego Teatru w Warszawie od godz. 18 na naszym portalu! Mimo zmienionej formuły, atrakcji i emocji na pewno nie zabraknie. Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Domagała. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny.
- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z sytuacji w kraju i obostrzeń związanych z pandemią. W tym roku nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania ze wszystkimi przyjaciółmi Integracji, osobami, którym bliska jest idea budowania świata bez barier – mówi Ewa Pawłowska, prezes Integracji. – Jestem jednak przekonana, że wieczór, który przygotowaliśmy dla widzów transmisji on-line, będzie wyjątkowy i pozwoli poczuć nam wszystkim magię Wielkiej Gali, która tworzyła się przez ostatnie 25 lat – dodaje.
Wielka Gala będzie transmitowana na portalu Niepelnosprawni.pl oraz kanale YouTube Integracji. Wydarzenie będzie w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Organizatorzy zapewniają audiodeskrypcję i tłumaczenie na polski język migowy.
Zaproszenie do wspólnej zabawy...
- Chcemy, aby to wydarzenie było chwilą wytchnienia od trudów związanych z pandemią, kwarantanną, koniecznością pozostania w domu i ograniczenia spotkań z bliskimi – mówi prezes Integracji. – To ograniczenia, które w szczególny sposób dotykają osoby z niepełnosprawnością. Poprzez tegoroczną Galę chcemy dać im możliwość spotkania się z ludźmi z całego kraju w wirtualnej przestrzeni.
Widzowie transmisji po raz kolejny będą też mogli podziwiać prace osób z niepełnosprawnością. Niemal przez okrągły rok Integracja zapraszała osoby z całej Polski do dzielenia się swoją twórczością.
- Chcemy w ten sposób promować talenty i zdolności osób z niepełnosprawnością oraz sposób, w jaki widzą świat – mówi Ewa Pawłowska.
...i rozmowy na tematy ważne dla środowiska
Podczas Gali zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Od 1997 r. są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa.
W trakcie panelu dyskusyjnego Paulina Malinowska-Kowalczyk, doradczyni Prezydenta RP ds. osób z niepełnosprawnością, oraz Krzysztof Kotyniewicz, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych, porozmawiają o tym, jak widzowie Gali, osoby z niepełnosprawnością, radzą sobie w czasie pandemii.
Gwiazdy i prowadzący
Muzyczną gwiazdą wieczoru w warszawskim Nowym Teatrze będzie Paweł Domagała – aktor i muzyk, autor takich hitów, jak „Weź nie pytaj”, „Popatrz na mnie” czy „Wystarczę ja”. Właśnie 20 listopada premierę będzie mieć ich trzeci wspólny album, zatytułowany „Wracaj”.
Tradycyjnie usłyszymy również artystów z niepełnosprawnościami. W tym roku będą to znani z występów na scenie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu: Aleksandra Nykiel (nagroda publiczności w 2019 r.) oraz Kamil Czeszel (zwycięstwo w koncercie „Debiuty” we wrześniu br.).
Tegoroczną Galę po raz kolejny poprowadzi Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską.
Święto Integracji
Wielka Gala Integracji to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Od 24 lat Gala jest okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Honorowy patronat nad tegoroczną Galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Więcej informacji o Gali również na profilu Integracji na Facebooku.
Partnerzy 25. Wielkiej Gali Integracji
Organizator:
Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Partner instytucjonalny:
Partner strategiczny:
Partnerzy:
Partner technologiczny Integracji:
Patronat medialny:
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz