Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sprawdź, czy Twój samorząd realizuje usługę asystenta osobistego oraz opiekę wytchnieniową

22.07.2021
Autor: mr
Źródło: Niepelnosprawni.gov.pl
Mapa Polski z zaznaczonymi wieloma punktami

Na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pojawiły się listy samorządów, które zdecydowały się wziąć udział w programach „Opieka wytchnieniowa” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

740 – tyle samorządów realizuje rządowy program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021. Z kolei umowy na udział w programie „Opieka wytchnieniowa” podpisało 678 samorządów. Warto jednak podkreślić, że w naszym kraju jest 2477 gmin, a powiatów 380.

Na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych opublikowano:

Polecamy też zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym korzystania z usług asystenckich – m.in. kto może skorzystać, w czym pomoże asystent, ile godzin wsparcia zapewni, kto nim może być i jak o niego wnioskować.

Szczegółowe informacje na temat opieki wytchnieniowej można natomiast znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Polska samorządowa
    Guti
    22.07.2021, 21:42
    Co warte te programy, jeśli nie wszystkie samorządy biorą w nich udział. Jakoś do 500 plus rząd potrafił je zmusić, a tu widać, że rządowi to na rękę - im mniej tym lepiej a piar jest. Nawet się takim czymś nie powinni chwalić, dopóki 100 % gmin nie weźmie w tym udziału. U mnie w gminie nawet nie ma szans, żeby tyłki ruszyli
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas