Apteka Bez Barier po raz piąty
14 maja 2007 r. rozdano nagrody w piątej edycji ogólnopolskiego Konkursu „Apteka Bez Barier”. Jego celem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym i starszym korzystania z usług aptek poprzez likwidację barier architektonicznych. W tym roku w konkursie zwyciężyła Apteka Zdrowie w Szczecinie, której kierownik – pani Anna Spychała – została ponadto wyróżniona tytułem Aptekarza Bez Barier, przyznawanym osobie wykazującej szczególne zrozumienie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz firma Torfarm SA.
Gala wręczenia nagród
Jury przyznało ponadto trzy równorzędne wyróżnienia Aptece Prywatnej w Kraśniku, Aptece Centrum w Chojnicach oraz Aptece Nova 1 w Iławie. W konkursie oceniano dostępność apteki pod względem architektonicznym (otoczenie, wejście, wnętrze, możliwość składania zamówień przez internet, itp.), nowatorstwo zastosowanych pomysłów oraz ich estetykę. Brano również pod uwagę, czy właściciel zgłaszanej apteki podejmuje dodatkowe działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Oceny dokonano na podstawie opisów oraz zdjęć przekazanych przez uczestników konkursu oraz opinii osób korzystających z usług zgłaszanych aptek.
Michał Woziwodzki, właściciel Apteki Zdrowie ze
Szczecina
„Osoby niepełnosprawne i starsze, ze względu na stan zdrowia, często korzystają z pomocy lekarskiej, a co za tym idzie, są ważnymi klientami aptek. Istotne jest zatem, by umożliwiać im swobodne poruszanie się w tych miejscach. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której apteki będą w taki sam sposób traktowały wszystkich swoich klientów i dlatego organizujemy konkurs „Apteka Bez Barier”. W tym roku przyznaliśmy główną nagrodę Aptece Zdrowie w Szczecinie, ponieważ pod względem architektonicznym jest ona kompleksowo dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a ponadto oferuje szereg usług dodatkowych takich jak dowóz leków zamówionych przez telefon, porady za pośrednictwem internetu, czy autorskie programy badań diagnostycznych” – mówi Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Anna Spychała, zdobywczyni tytułu Aptekarza Bez Barier
W V edycji konkursu „Apteka bez Barier” wzięło udział ponad 100 aptek. W jury konkursu zasiedli Piotr Pawłowski - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, mgr farm. Andrzej Wróbel - Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, Marian Leszczyński Wiceprezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON, dr Wojciech Łuszczyna - Redaktor Naczelny "Leku w Polsce", Jadwiga Szymańska - Zastępca Redaktora Naczelnego "Czasopisma Aptekarskiego", Ewa Ostrowska - Publicysta "Gazety Farmaceutycznej" oraz Adam Wielewicki – Dyrektor Marketingu Torfarm S.A.
Apteka Zdrowie ze Szczecina
„Apteka jest miejscem, w którym nie tylko realizuje się recepty, ale do którego przychodzi się po radę lub informacje i oczekuje szeroko rozumianego wsparcia. Dlatego, oprócz aptek, nagrodziliśmy też i farmaceutę - panią Annę Spychałę , która wykazuje głębokie zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych i której działalność pozwala mieć nadzieję, że zarówno bariery architektoniczne, jak i te tkwiące w naszych umysłach, w najbliższym czasie przestaną istnieć” - komentuje Kazimierz Herba, prezes firmy Torfam SA, współorganizatora konkursu.
Apteka Zdrowie ze Szczecina
Patronat honorowy
Naczelna Izba Aptekarska, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Patronat medialny
Żyjmy Dłużej, Czasopismo Aptekarskie, Forum Farmaceutyczne, Gazeta Farmaceutyczna, Lek w Polsce, Magazyn Aptekarski, Nasze Sprawy, www.niepelnosprawni.pl
Patronat merytoryczny
Pracownia Plastyczna Marek Głowacki
Stała współpraca
Rowland Communications
Instytut Monitorowania Mediów
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz