Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Inicjatyw Rodzinnych ponownie otwarte

22.10.2021
Biurko z fotelem na szkłem - recepcja. W tle na ścianie nieonowo napis: Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W czwartek 21 października 2021 r. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzej Solarski oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz, ponownie otworzyli dla mieszkańców Poznania Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Centrum po remoncie wzbogaciło się o wyjątkowe miejsce – komfortkę.

Komfortka – nazwa nie jest przypadkowa i została wybrana w ogólnopolskim konkursie na nazwę miejsca, w którym będzie można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością ruchową, korzystającą z pieluch.

Lokalizacja takiego miejsca w centrum Poznania to silny sygnał władz miasta, że osoby z niepełnosprawnościami są ważne i należy im się w przestrzeni publicznej komfortowe miejsce, w którym w godnych warunkach będą w stanie zrealizować swoje potrzeby. Dzięki zainstalowaniu komfortki, Centrum Inicjatyw Rodzinnych dołączyło do akcji Przewijamy Polskę. Akcja jest wyjątkową inicjatywą koalicji pięciu organizacji pozarządowych, która powstała 5 maja 2021 r. w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Poznań w koalicji reprezentuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Realizacja powyższego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu Prezydenta Miasta Poznania i miejskiej Radnej Marii Lisieckiej-Pawełczak oraz środkom finansowym zapewnionym na ten cel przez Radę Miasta Poznania.

Do Centrum Inicjatyw Rodzinnych można przychodzić od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. W CIR poza uzyskaniem informacji o szerokiej ofercie miasta Poznania skierowanej do rodzin będzie można odebrać Kartę Dużej Rodziny.

Więcej o akcji „Przewijamy Polskę”


Inicjatorzy akcji:

Logo Stowarzyszenia Żurawinka. Przedstawia dziewczynkę na wózku, za którą stoi opiekunka z parasolem nad nimi

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”

Logo Fundacji Mali Siłacze. Przedstawia głowę radosnego dziecka z uniesionymi rękami, pod którym jest napis: Mali Siłacze

Fundacja Mali Siłacze

Logo Fundacji Nieodkładalni

Fundacja NieOdkładalni

Logo Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmiku Wojewódzkiego

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki

 

Logo Integracji

Fundacja Integracja

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas