Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Samoakceptacja osób z niepełnosprawnościami: nabór do projektu fotograficznego MONOMODA

19.01.2022
Autor: inf. pras., fot. monomoda.org
Zdjęcie czarno - białe, a na nim przedstawiona jest niepełnosprawna modelka

Po pierwszej udanej sesji zdjęciowej dla osób z niepełnosprawnościami, która była wykonana dwa lata temu, jej twórcy powracają z kontynuacją projektu.

Do kogo skierowany jest projekt?

Twórcy projektu zapraszają osoby po amputacjach i po urazie rdzenia kręgowego na sesje zdjęciowe, które odbędą się w połowie lutego 2022 roku w Poznaniu i będą one bezpłatne.

W jaki sposób można się zgłosić do projektu?

Zgłoszenia należy kierować na e-mail: m.zalecka@monomoda.org i powinny zawierać krótki (2-3 zdaniowy) opis poprawki krawieckiej, jaką proponuje zgłaszający, aby przystosować ubiór do swojej niepełnosprawności. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną zaproszeni do współpracy oraz wezmą udział w sesjach zdjęciowych.

Czym jest MONOMODA?

MONOMODA to wyjątkowy projekt fotograficzny i medialny, który prezentuje wyjątkowość osób bez ukrywania ich niepełnosprawności. Główną misją projektu jest wspomaganie samoakceptacji osób z niepełnosprawnościami oraz świadomości społecznej dotyczącej wyzwań tych osób. MONOMODA oprócz budowania świadomości estetycznej, uczy też komponowania kreacji, unikania podstawowych błędów modowych, a przede wszystkim udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie, żeby wyglądać pięknie.

Dotychczasowe sesje znajdują się na stronie www.monomoda.org

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Dyskryminacja
    Dynia
    20.01.2022, 12:45
    I to jawna dyskryminacja. Dlaczego tylko po amputacjach i urazach rdzenia? Z chorobami genetycznymi niepełnosprawni już nie tacy ładni, co?
    odpowiedz na komentarz
  • Szkoda
    uncja
    19.01.2022, 21:23
    Zaluje ze projekt nie jest skierowany do osób z porażeniem mózgowym. Mam bardzo duże trudnosci z samoakceptacją Ciekawe dlaczego takie ograniczenie
    odpowiedz na komentarz
  • I takich projektów więcej
    Ewa
    19.01.2022, 11:04
    Ten projekt pomoże dodatkowo też społeczeństwu i ( co najważniejsze) osobom "świeżo dotkniętym" amputacjom czy urazom kręgosłupa w oswojeniu niepełnosprawności. I pokazaniu że to ludzka sprawa, takie "wyjście awaryjne" z tragicznej sytuacji- bo można tej drugiej nogi wcale nie mieć, a tak jest proteza
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas