Jesteś po mastektomii? Zgłoś się do Fundacji Poland Business Run!
Fundacja Poland Business Run obejmie wsparciem kolejną grupę – beneficjentów po amputacji piersi. Osoby po mastektomii, które potrzebują rehabilitacji i pomocy psychologicznej, już dziś mogą złożyć wniosek o dofinansowanie.
Fundacja Poland Business Run każdego roku wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu w zakupie protez, wózków i cennych godzin rehabilitacji. Do grona beneficjentów mogą już dołączyć także ci, którzy w walce z nowotworem przeszli amputację piersi.
- W ubiegłym roku pilotażowo sfinansowaliśmy turnusy rehabilitacyjne dla 6 osób po mastektomii i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to grupa bardzo potrzebująca wsparcia w powrocie do zdrowia i sprawności. Dlatego oficjalnie zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie rehabilitacji i, z pomocą uczestników Poland Business Run, postaramy się wspomóc jak największą liczbę beneficjentów – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.
O co i o ile można wnioskować?
Poland Business Run 2022 odbędzie się 4 września, jednak już dziś o wsparcie mogą wnioskować osoby z całej Polski, które przeszły zabieg mastektomii (tradycyjnej lub oszczędzającej). Maksymalna kwota dofinansowania to 5000 złotych, która zostanie przekazana na rehabilitację i wsparcie psychologiczne.
Rehabilitację będzie można odbyć m.in. w formie tygodniowego turnusu kompleksowej terapii dla pacjentów po amputacji piersi w ośrodku Znowu w Biegu w Krakowie. Pacjentki skorzystają z zabiegów fizjoterapeutycznych oraz wsparcia specjalistów, m.in. psychologa czy dietetyka.
- Większość pacjentek po zabiegu mastektomii zgłasza ból, ograniczony zakres ruchu oraz zmniejszoną siłę w ręce po stronie operowanej. Powoduje to dysfunkcje w podstawowych czynnościach, takich jak czesanie się, ubieranie, gotowanie, podnoszenie cięższych przedmiotów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wdrożyć rehabilitację nakierowaną na poprawę funkcjonalną ręki – tłumaczy Karolina Świątek, fizjoterapeutka w ośrodku Znowu w Biegu.
Bardzo istotne jest również wsparcie psychiki pacjentek, która w procesie zmagania się z chorobą oraz w czasie leczenia wystawiana jest na ogromny wysiłek oraz stres.
- Blizna pooperacyjna, obolała ręka czy asymetria w ciele stanowią bodźce, które przypominają o chorobie zagrażającej życiu oraz doświadczonej stracie – sprzyjają przeżywaniu trudnych emocji (jak lęk, złość, smutek, wstyd, poczucie winy), z którymi każda z osób radzi sobie w inny sposób – tłumaczy dr Urszula Horwath, psycholożka i psychoterapeutka.
Jak zostać uzyskać pomoc?
Aby zostać beneficjentem, wystarczy wypełnić komplet dokumentów wraz z wymaganymi załącznikami. Są one dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce “Beneficjenci”. Następnie plik dokumentów należy wysłać pocztą tradycyjną na adres:
Fundacja Poland Business Run
ul. Siemiradzkiego 17/2
31-137 Kraków
Wszystkie wnioski rozpatrzy komisja powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących.
Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz