Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uwalniamy więźniów czwartego piętra

28.02.2022
Autor: rozmawiał Mateusz Różański, transkrypcja: Agnieszka Sobecka
Grafika zajawiajaca rozmowę Mateusza Różańskiego z cyklu "Z każdym o wszystkim". Jej centralnym elementem jest grafika Funduszu Dostępności, przedstawiająca mężczyznę na wózku w windzie. Na grafice są loga Banku Gospodarstwa Krajowego i Programu Dostępność plus

- Często słyszy się historie tak zwanych więźniów 4 piętra. Wiele osób wokół ma wśród sąsiadów czy w rodzinie osoby, które są takimi więźniami, czyli ze względu na braku windy w budynku często przez wiele dni, wiele miesięcy w ogóle nie opuszczają swojego mieszkania – mówi Agnieszka Anioł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przybliża także działanie Funduszu Dostępności, którego celem jest finansowanie za pomocą niskooprocentowanych pożyczek likwidacji barier architektonicznych, w tym instalacje wind, m.in. w budynkach mieszkalnych.

 

Posłuchaj podcastu – rozmowy o Funduszu Dostępności

Transkrypcja podcastu

Transkrypcja podcastu jest dostępna pod linkiem na portalu Niepelnosprawni.pl.

Cykl podcastów „Z każdym o wszystkim”

Rozmowy na tematy kontrowersyjne, budzące emocje, ale przede wszystkim ciekawe i ważne dla każdego. Goście Mateusza Różańskiego, dziennikarza magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, łamią tabu i pokazują rzeczywistość daleką od stereotypów. Dzielą się swoją wiedzą, a trudne często doświadczenia potrafią przekuć w działania, dzięki którym świat staje się choć trochę lepszy. Do tej pory w ramach cyklu ukazały się:

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarz

  • Smutna prawda
    Borzoi
    03.03.2022, 23:05
    A Wy dalej swoje - prawdę pisze Dynia. My mieszkańcy budynku w Warszawie walczymy już od 6 lat. Spółdzielnia Mieszkaniowa WOLA odmawia. Nie chcą brać kredytu. Maja z kredytami smutne doświadczenie. Wzięli na ocieplanie, 30% umorzono. Ale coś zarząd zniechęciło i stop. Nie, bo nie. Jedyna możliwie rada w dezyderacie, jaki Komisja Sejmowa ds. Petycji wysłała do Premiera. Premier miał miesiąc. Który już minoł. Na stronach Sejmu nawet przedmiotowego dezyderatu nie opublikowano. W naszej sprawie była w spółdzielni Pani Redaktor z Integracji. Możecie ją Państwo przepytać, dlaczego nic nie poradziła. Spółdzielnie to układy koleżeńsko-towarzyskie i koniec. Nam radzą żeby osoby niepełnosprawne się wyprowadziły. Droga Integracjo. Postarajcie się dowiedzieć, jakie są losy dezyderatu. Na razie dokładnie tak wygląda jak napisał Dynia. Nawet RPO nic nie poradził podobnie Burmistrz, Senator, Integracja, PFRON – każdemu jest przykro, ale nic nie można. Spółdzielnie i wspólnoty to są państwa w państwie. Ich nic nie dotyczy.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas