Ukazała się druga część publikacji „Piotr i Przyjaciele”!
Piotr Pawłowski 30 marca 2022 roku skończyłby 56 lat. Nie ma go z nami już 4. rok. Odszedł traumatycznie i niespodziewanie, ale pozostawił wyraźny ślad niemal w każdym aspekcie życia nie tylko osób z niepełnosprawnością. Zadziwia i długo będzie zadziwiał świeżością i kreatywnością swoich pomysłów i realizacji, które imponują rozmachem i stylem.
Jego odejście zadaje kłam przekonaniu, że każdego można zastąpić. Piotra Pawłowskiego zastąpić się nie da, ale są dziesiątki ludzi, którzy kontynuują Jego dzieło, wspominają dokonania, a ponadto przywołują prywatne, ulotne chwile, do których nadal się uśmiechają.
Oddajemy do rąk Czytelników II część książki „Piotr i Przyjaciele”, w której m.in. współpracownicy, znajomi, partnerzy, szkolni koledzy, a nawet ludzie, którzy zetknęli się z nim tylko raz – opowiadają szczerze, bez cenzury, odważnie, niebanalnie o tym, jak Go zapamiętali.
Te niezwykłe historie opatrzone są zdjęciami, które długo czekały w archiwach prywatnych i Integracji na swój czas. Zaskakują nawet najbliższych Mu ludzi. Mamy nadzieję, że Czytelnikom sprawi też przyjemność wybór reprodukcji obrazów Piotra Pawłowskiego, malowanych ustami w latach 1989-2018. To materiał pochodzący z niepublikowanej monografii Agnieszki Sprychy, przygotowanej w ramach Stypendium twórczego ministra kultury i dziedzictwa narodowego, w kategorii: Sztuki wizualne.
Integracja, wielkie dzieło Piotra Pawłowskiego, nadal się rozwija. Kalendarium wydarzeń pokazuje, że wiele się dzieje pod egidą Ewy Pawłowskiej, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja. Były i na pewno jeszcze będą przed Integracją duże wyzwania i nowe projekty. Nie zmienia się przy tym hierarchia wartości, która przyświecała Piotrowi Pawłowskiemu, a teraz Zespołowi kontynuującemu jego misję: człowiek, życie, zdrowie, a potem reszta.
Zapraszamy do lektury, a wraz z nią do wzruszeń i refleksji.
Jeśli chcesz otrzymać książkę, napisz na adres redakcja@integracja.org. Liczba egzemplarzy ograniczona.
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?