Onkobieg wraca do Warszawy. Dołącz do biegu na miejscu lub wirtualnie i wesprzyj osoby z rakiem
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na jubileuszowy bieg dla zdrowia, czyli „15. Onkobieg - Razem po zdrowie!”. Odbędzie się on 11 września br. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.
- „Onkobieg - Razem po zdrowie!” to bieg, który nieprzerwanie od 15 lat tworzymy z myślą o ludziach, z którymi łączą nas podobne doświadczenia - pacjentach onkologicznych. Wiedząc, z jakimi trudnościami mierzą się każdego dnia, w tak symboliczny sposób chcemy wyrazić swoją solidarność z nimi i uznanie dla ich siły oraz trudu, jaki wkładają w to, aby codziennie móc sięgać po swoje marzenia – mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.
To także okazja do tego, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i profilaktykę przeciwnowotworową.
- Chcemy uwrażliwiać i uświadamiać społeczeństwo, a także pokazać wszystkim, że pomagając innym, możemy także pomóc sobie – dodaje.
Bieg stacjonarny i wirtualny
Onkobieg wraca pod Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie, ale nadal będzie można pobiec w biegu wirtualnym.
- Z radością wracamy do formuły biegu stacjonarnego, aby spotkać się 11 września 2022 r. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Wszyscy o godzinie 11 staniemy na starcie i pobiegniemy wyznaczoną trasą, by tłumnie dać wyraz jedności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych. Osobom, które nie będą mogły wziąć udziału w biegu w Warszawie, pozostawiamy opcję udziału w biegu wirtualnym. To już znana wielu uczestnikom forma z poprzednich lat – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.
Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Onkobieg.pl i potrwa do 10 lipca 2022 r. lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 11 września – bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między godzinami 7:00-12:00.
Kolejny raz całe wydarzenie transmitowane będzie na żywo ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi: lekarzami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy Stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 14 lat Stowarzyszenie wsparło ponad 300 pacjentów i ich bliskich.
Publikacja nt. profilaktyki
Organizatorzy opublikują także raport dotyczący profilaktyki Polek i Polaków.
- Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą rolę w zapobieganiu chorobie nowotworowej odgrywa profilaktyka. Nasze złe nawyki względem organizmu, a także rezygnacja z badań diagnostycznych przyczyniają się do powstawania nowotworu. Przygotowujemy raport o zdrowiu, który opublikujemy w trakcie naszej kampanii Onkobiegowej. Tą publikacją chcemy pokazać, że bardzo zależy nam na zdrowiu społeczeństwa oraz to, że każda osoba ma wpływ na swoje zdrowie – mówi Ewa Styś ze Stowarzyszenia Sarcoma.
Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają wieloletni Onkobiegacze, przyjaciele – wszyscy, którzy w sposób pośredni lub bezpośredni doświadczyli choroby nowotworowej. To wszyscy Ci, którzy każdego roku, tworząc to wydarzenie, tworzą je z myślą o kimś.
Jeśli masz dobrą formę - możesz biec, jeśli mniejszą - krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz „nordic walking”? - spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami biegu są też osoby z niepełnosprawnościami poruszające się np. o kulach czy wózku, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – „Razem po zdrowie!”.
Wszelkie pytania dotyczące „Onkobiegu - Razem po zdrowie!” można kierować do organizatorów:- Kamila Doleckiego: e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl lub tel.: 608 335 326
- Szymona Bubiłka: e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl lub tel.: 508 147 186
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz