Nie bójmy się pytać. Kto pyta, nie błądzi – „Dzień Integracji w metrze”
Już 5 października odbędzie się kolejna odsłona wspólnej akcji organizowanej przez Fundację Integracja i Metro Warszawskie – „Dzień Integracji w metrze”.
Społeczeństwo jedności
Integracja już od 28 lat swoją działalnością stara się pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa i zasługują na takie same traktowanie jak osoby w pełni sprawne. By o tym przypomnieć organizacja przeprowadzi lekcję savoir-vivre'u dla pasażerów warszawskiego metra.
Poradnik „savoi-vivre”
Podczas akcji pracownicy Integracji na terenach stacji Ratusz Arsenał oraz Nowy Świat-Uniwersytet rozdadzą pasażerom warszawskiego metra poradnik „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Proste porady znajdujące się w publikacji mają za zadanie sprawić, że osoby chcące pomóc nabędą odpowiednich umiejętności komunikacyjnych, co ułatwi im udzielenie skutecznego wsparcia napotkanej osobie z niepełnosprawnością, jak i zminimalizuje ryzyko wpadek i niezręczności, które często pojawiają się w takich sytuacjach.
„Dzień Integracji w metrze”
Integracja zaprasza 5 października, w godzinach 8:00 – 11:00 i 15:00 – 18:00 na dwie stacje:
- Ratusz Arsenał,
- Nowy Świat-Uniwersytet.
Dodatkowo w dniu akcji będzie uruchomiony, na terenie stacji Ratusz Arsenał, specjalny Punkt Informacyjny, w którym osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad.
Pracownicy Centrum Integracji udzielą zainteresowanym odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. orzeczeń o niepełnosprawności, świadczeń finansowych lub rynku pracy. Punkt prowadzony przez doradców będzie czynny w godzinach od 9:00 do 18:00.
Warsztaty edukacyjne
Jak co roku, akcji „Dzień Integracji w metrze” towarzyszą warsztaty edukacyjne dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Prowadzą je edukatorzy z niepełnosprawnościami z Integracji i Metra Warszawskiego, zapoznając młodych warszawiaków nie tylko z integracyjnym savoir-vivrem, ale także zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy w metrze.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz