Złóż wniosek w sprawie bezpłatnego obiadu dla przedszkolaka lub ucznia (Gdańsk)
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przypomina o konieczności złożenia wniosku o dożywianie dziecka w przedszkolu lub szkole. Formalności trzeba dopełnić aby bezpłatne wsparcie było świadczone do końca roku szkolnego 2022/2023.
Wsparcie potrzebujących
W Gdańsku pomoc jest adresowana do najmłodszych z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł, tj. 200 procent kryterium dochodowego, obowiązującego w pomocy społecznej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w uzasadnionej, skrajnej sytuacji ten dochód może być wyższy – dziecko też otrzyma ciepły posiłek. Nieodpłatne dożywianie gdańskich uczniów i przedszkolaków odbywa się w ramach dwóch programów: rządowego „Posiłek w szkole i w domu” oraz gminnego osłonowego.
Pomoc uruchamiana niezwłocznie
MOPR prosi rodziców, opiekunów dzieci o przekazywanie wniosków o dożywianie bezpośrednio do Centrum Pracy Socjalnej, obsługującego dzielnicę ich zamieszkania. Kontakt do CPS jest na stronie internetowej Ośrodka.
Do podania trzeba dołączyć:
- dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (np. zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty, odcinek emerytury),
- w przypadku, gdy w rodzinie są osoby z niepełnosprawnością lub długotrwale chore - aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie o stanie zdrowia,
- osoby prowadzące działalność gospodarczą – oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.
Szczegółowymi informacjami służą mieszkankom i mieszkańcom pracownicy socjalni gdańskiego MOPR, którzy starają się, aby wsparcie było uruchamiane błyskawicznie.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz