Osoby z niepełnosprawnościami gotują i dostarczają obiady seniorom wymagającym wsparcia
Innowacyjny projekt pn. ,,Obiady Terapeutyczne" ma na celu przygotowywanie, a następnie dostarczanie przez osoby z niepełnosprawnościami, bezpłatnych dwudaniowych obiadów seniorom do ich domów.
Wsparcie poprzez pracę w grupie
Jedna z grup terapeutycznych gotuje i pakuje posiłki, inna natomiast dostarcza obiady pod wskazany adres na terenie Polkowic. Tym samym osoby z niepełnosprawnościami, które na co dzień same wymagają wsparcia niosą pomoc potrzebującym.
Terapeutyczny charakter gotowania uczy osoby z niepełnosprawnościami odpowiedzialności oraz pracy w zespole, a także nadaje poczucia wspólnoty społecznej. Osoby dostarczające posiłki pod wskazany adres zyskują natomiast słowa uznania wśród potrzebujących seniorów.
Na realizację tego zadania Stowarzyszenie Charytatywne Żyć Godnie w Polkowicach pozyskało środki z Unii Europejskiej oraz otrzymało wsparcie w remoncie i dostosowaniu pracowni gospodarstwa domowego od firmy GEM Technology Sp. z o. o., która nieodpłatnie przeprowadziła niezbędne prace.
Projekt ,,Terapeutyczne Obiadowanie" realizowane jest przez Caritas Archdiecezji Przemyskiej w Partnerstwie z Podkarpacką Akademią Przyszłości Katarzyna Podraza w ramach Programu Operacyjnego Wiedzą Edukacja Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.1: innowacje społeczne) i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do realizacji projektu przystąpiło 3% wszystkich WTZ z Polski.
Działalność Warsztatu jest finansowana ze środków PFRON, Gminę Polkowice i Powiat Polkowicki.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Komentarz