Kwietniowe bezpłatne warsztaty i spacery dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami w Muzeum POLIN
Oferta bezpłatnych zajęć dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami w Muzeum POLIN.
Harmonogram zajęć:
- 2 kwietnia (niedziela), godz. 10:00-14:00 "Halo, halo, tu Muranów", warsztaty muzyczne z pianistką Emilią Sitarz.
Wspólnie stworzymy krótką dźwiękową mapę Muranowa (okolic Muzeum POLIN), dowiemy się, jak w warunkach studyjnych można zrealizować nagranie efektów dźwiękowych, posłuchamy swojego głosu "od drugiej strony" i nauczymy się kilku radiowych sztuczek. Efektem naszej pracy będzie dźwiękowy kolaż zrealizowany przez profesjonalnego reżysera dźwięku!
Więcej informacji na stronie: https://polin.pl/pl/ukrolamaciusia
Więcej na: Niedzielne warsztaty rodzinne | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Bajki, wierszyki i opowieści towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Podczas warsztatów dzieci zanurzą się w świecie książek – zarówno tych współczesnych, jak i bardzo starych.
Na wystawie poszukamy informacji o tym, jak powstawały pierwsze drukowane książki. Sprawdzimy działanie prasy drukarskiej. Sami spróbujemy trudnej sztuki kaligrafii. Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, w spektrum autyzmu.
Więcej na: Niedzielne warsztaty rodzinne | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
- 22 kwietnia (sobota), 11:00-14:00 "Spacer sensoryczny ulicami Muranowa" warsztaty w przestrzeni miejskiej z Renatą Płotczyk.4 Spacery po Muranowie, w czasie których poznamy miasto zmysłami: słuchem, wzrokiem, dotykiem. Podczas spaceru uważnie przyjrzymy się okolicznym ulicom, skwerom, budynkom, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc.
Więcej na: Sobotnie warsztaty twórcze | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
- 29 kwietnia (sobota), 11:00-12:00 oraz 14:00-15:00 "Josimowe koraliki. Koncerty przyjazne sensorycznie"
Podczas sobotnich koncertów zabierzemy Was w świat muzyki młodej pianistki i kompozytorki z warszawskiego getta – Josimy Feldschuh. Naszą przewodniczką będzie znakomita pianistka Emilia Sitarz – zdobywczyni Paszportu Polityki, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo. Wspólnie przedstawimy Wam utwory Josimy, a także zajrzymy w głąb jej ulubionego instrumentu, czyli fortepianu. Najpierw jednak rozgrzejemy nasze ręce i uszy!
- Koncerty przyjazne sensorycznie to cykl wydarzeń muzycznych przygotowanych przez Muzeum POLIN, które przeznaczone są wyłącznie dla dzieci w spektrum autyzmu i nadwrażliwością sensoryczną oraz ich rodzin.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz