Reportaż o naszej redakcyjnej koleżance, Ilonie Berezowskiej już w sobotę! Zapraszamy do oglądania programu „Pełnosprawni” w TVP 1
14.09.2023
Warto oglądać w najbliższą sobotę o 8:45 program „Pełnosprawni” w TVP 1, aby poznać kulisy pracy reporterskiej na imprezach sportowych. Odsłoni je Ilona Berezowska, dziennikarka „Integracji” i portalu Niepelnosprawni.pl, korespondentka igrzysk paralimpijskich w Pjongczangu, Rio de Janeiro i Tokio (za rok w Paryżu), a także wielu zawodów rangi mistrzostw świata i Polski. Polecamy szczególnie kilka materiałów reporterki dostępnych w naszych mediach.
W magazynie „Integracja” i portalu Niepelnosprawni Czytelnicy znajdują wiele informacji sportowych w różnych formach: jako galerie zdjęć, relacje, newsy, wywiady, a nawet felietony. Na portalu co 2 lata rozbudowywana jest zakładka dotycząca letnich i zimowych igrzysk, a dwa lata temu przygotowaliśmy numer specjalny „Integracji” w całości poświęcony sportowi zawodowemu i amatorskiemu, ludziom sportu, dyscyplinom i wydarzeniom, w tym paralimpiadzie w Tokio. W najnowszym magazynie 4/2023 – choć dotyczącym głównie mózgowego porażenia dziecięcego – nie zabrakło tematyki sportowej. Polecamy m.in. materiał Ilony Berezowskiej o sportowcach z MPD i o dyscyplinach sportu, w których nie przeszkadza ich niepełnosprawność.
Ilona Berezowska podczas pracy, fot. Moto Yoshimura
Od roku Ilona prowadzi w „Integracji” autorski cykl „Mistrzowie i weterani”, w którym rozmawia z pionierami sportu paralimpijskiego, zaangażowanymi społecznie, którzy mogą być inspirujący i dla młodych, i dla starszych Czytelników. Poza tematyką sportową nasza dziennikarka zajmuje się też sprawami społecznymi, w tym poświęconej ludziom w kryzysie bezdomności, za co została nagrodzona.
Gorąco polecamy sobotni materiał reportera i dziennikarza TVP Sport Mateusza Jareckiego (8:45 w TVP1) o Ilonie Berezowskiej oraz zapraszamy do naszych mediów po lekturę jej materiałów.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz