24. Gala „Albertiany”
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta po raz dwudziesty czwarty organizują „Albertianę” – święto teatralne artystów z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich terapeutów. Gala podsumowująca tegoroczny konkurs odbędzie się 8 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Wtedy też zostaną uhonorowani laureaci Medalu im. Świętego Brata Alberta za rok 2023 (dotychczas wyróżnienie, ustanowione w 1997 r., przyznano m.in.: Annie Dymnej, prof. Jerzemu Buzkowi, prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu, Marcinowi Gortatowi, s. Małgorzacie Chmielewskiej, Irenie Santor, Agnieszce i Urszuli Radwańskiej).
Nazwiska tegorocznych laureatów medalu zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej w restauracji „Biała Róża”.
- Zawsze podkreślam moim studentom ze szkoły teatralnej, że największą siłą na scenie jest radość z tego, że się gra. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają w sobie tę radość, bez względu na to, co grają. Na scenie czują się szczęśliwi, potrzebni, ważni. Są na niej czegoś pewni. A kiedy grają, to grają całymi sobą. Ludzie, którzy przychodzą na „Albertinę” to widzą. Dlatego jak już raz przyjdą na nasz festiwal, to potem na niego wracają – podkreśla Anna Dymna, pomysłodawczyni „Albertiany”.
Tegoroczna „Albertiana” znajduje się obecnie na etapie finałów regionalnych. Zwycięzców konkursu poznamy do końca lutego. To oni zaprezentują swoje spektakle oraz piosenki 8 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Konferencja
W konferencji prasowej udział zapowiedziały Anna Dymna i Lidia Jazgar, laureatki Medalu Świętego Brata Alberta. Spotkanie poprowadzi Jan Bujnowicz.
Data i miejsce: 29 stycznia 2024 r., 11:00, restauracja „Biała Róża”, ul. Floriana Straszewskiego 16, Kraków; konferencja będzie też transmitowana przez komunikator Skype
Link do transmisji Skype: https://join.skype.com/LRTTHHSySUgC
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz