Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne było organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w dniach 04-07 kwietnia 2024r. w Zielonej Górze. W imprezie uczestniczyło 220 osób z całej Polski, wśród nich medaliści Igrzysk Paralimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski uczestników powitał na Ziemi Lubuskiej Marszałek Łukasz Porycki.
Pani Prezes ZSR START w Zielonej Górze Danuty Tarnawska, otrzymała z rąk Członka Zarządu PZTS Sebastiana Jagiełowicza złotą odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego”.
Zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego zdobyli ogółem 11 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Paralimpijczycy Piotr Grudzień i Igor Misztal zdobyli każdy w swojej klasie, złote medale. Dorzucili złoty krążek w grze deblowej. Tomek Jakimczuk w grze mieszanej zdobył złoto, a w singlowej srebrny medal. Magdalena Pawłasek pokazała, że ciężka praca się opłaca i stawała 3 krotnie na podium zdobywając komplet medali: złoty w grze singlowej, srebrny w grze deblowej, a brązowy w grze mieszanej. Miłą niespodziankę sprawił najmłodszy zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego 10-letni Tobiasz Główczyk, który zdobył swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Polski, rywalizując ze starszymi zawodnikami wywalczył 2 brązowe medale w kategorii Juniorów w singlu oraz w grze deblowej z Hubertem Morusiewiczem. Hubert zanotował na swoim koncie jeszcze jeden medal brązowy w grze singlowej, w silnej klasie 10-tej.
Poza podium uplasowali się pozostali zawodnicy: Tomasz Żental, Piotr Niemiec i Jan Chełmicki, którzy otrzymali podziękowania. Gratulacje dostał również trener Lucjan Błaszczyk.
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjnego kieruje podziękowania do Polskiego Związku Tenisa Stołowego, ZKS Palmiarnia Zielona Góra, WOSiR Drzonków, Wolontariuszy Zespołu Edukacyjnego Nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego Nr3 w Zielonej Górze oraz wszystkich uczestnikom za miłą, sportową atmosferę.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz