Trenuj blind tenis: zajęcia z tenisa ziemnego dla osób niewidomych i słabowidzących
Fundacja Widzimy Inaczej zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku do udziału w czwartej edycji projektu „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących” (ATNiS IV). Tu, pod okiem doświadczonych trenerów, można uczyć się gry w blind tenisa, zadbać o kondycję fizyczną i otrzymać solidną porcję endorfin.
Do ATNiS IV mogą zgłosić się mieszkańcy województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego (w przypadku zainteresowania rozważymy także możliwość zorganizowania zajęć w pozostałych województwach).
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Treningi odbywać się będą na terenie ww. województw (dokładne miejsce zależeć będzie od zamieszkania uczestników oraz dyspozycyjności trenerów i kortów/ hal gimnastycznych). W zajęciach mogą uczestniczyć dorośli, ale także dzieci i młodzież.
Projekt będzie trwał do 31 marca 2025 r.
Adepci Akademii w ramach projektu będą mieli zapewnione:
- treningi blind tenisa,
- zajęcia ogólnorozwojowe z elementami stretchingu (w formie stacjonarnej lub online),
- masaże sportowe/lecznicze,
- indywidualne konsultacje z wybranym specjalistą – fizjoterapeutą, trenerem personalnym, psychologiem sportu lub dietetykiem,
- sprzęt i miejsce do gry,
- opiekę trenerów,
- wsparcie asystentów (wolontariuszy), którzy pomogą np. w przemieszczaniu się po obiekcie sportowym, zbieraniu piłek czy dotarciu na kort lub przystanek,
- Indywidualne Plany Działania.
Wymagane kryteria (jednakowe we wszystkich województwach):
- aktualne orzeczenie o niepełnosprawności narządu wzroku (w przypadku osób dorosłych – stopień znaczny, umiarkowany lub lekki),
- brak przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach sportowych,
- w przypadku osób poniżej 18 r.ż. wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych,
- zaangażowanie i czas niezbędny do regularnych treningów.
Pierwszeństwo w rekrutacji będą miały osoby, które nie brały udziału w pierwszej, drugiej i/lub trzeciej edycji ATNiS. O naborze decyduje również kolejność zgłoszeń. Osoby, które nie zakwalifikują się do projektu, zostaną wpisane na listę rezerwową.
Aby wstąpić do Akademii, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=pD33X_shxUiG2dEkVKMY6Uu_fSETbSpPkEUd0y6wq0JURVVHOVJZR1VYV0Q4SEFBVEhGQUZGRFlXWS4u
Fundacja skontaktuje się z osobami, które zakwalifikują się do projektu, by ustalić szczegóły i dopełnić formalności przystąpienia do projektu.
Uwaga! Jako uczestnik Akademii podpisuje się regulamin, który zobowiązuje do rzetelnego i systematycznego udziału w zajęciach oraz konsultacjach. Jeśli ma się świadomośc tego, że może zabraknąć czasu lub motywacji, by uczestniczyć w projekcie, lepiej pozostawić miejsce dla innych, którzy chętnie skorzystają z zajęć.
Szczegółowe informacje:
Robert Zarzecki – tel. 605368660, email: biuro@widzimyinaczej.org.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz