Zadbaj o "te sprawy"
Szczupła blondynka w czarnej bieliźnie leży na łóżku z wysportowanym mężczyzną, który gładzi ją po plecach na wysokości stanika. Od tysięcy innych par, pokazywanych w reklamach i filmach, różni ich tylko stojący przy łóżku wózek.
Tak w skrócie wygląda film, promujący projekt "Te Sprawy". Celem organizatorów - poznańskiego Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START, jest promocja wiedzy na temat seksualności wśród osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Organizowałem wiele akcji skierowanych do osób z niepełnosprawnością i bardzo wiele z nich mówiło mi, że warto byłoby poruszyć temat seksualności - mówi Michał Urbański, koordynator projektu. - Same osoby niepełnosprawne skarżyły się na brak edukacji seksualnej i wynikające z niej stereotypy, mówiące np. że osoby na wózkach nie odczuwają popędu płciowego i nie mają szans na znalezienie partnera seksualnego.
Brak właściwej oferty edukacyjnej w tym obszarze stał się inspiracją dla zorganizowania akcji "Te Sprawy". Wiedza na temat seksualności przekazywana jest uczestnikom projektu w czasie organizowanego przez poznański START wyjazdu integracyjnego do Dymaczowa Nowego oraz w cyklu warsztatów stacjonarnych w Poznaniu z udziałem m.in. seksuolożki dr Alicji Długołęckiej.
Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w regularnych zajęciach sportowych, tanecznych oraz z wizażu i stylistyki.Dla uczestników przewidziano także imprezy towarzyskie oraz seminaria naukowe. Kolejna edycja projektu odbędzie się już w sierpniu tego roku.
Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Fundację Batorego poprzez działanie "Obywatele Dla Demokracji". W projekcie mogą brać udział pełnoletnie osoby z niepełnosprawnością ruchową.
Informacji o możliwości wzięcia udziału w projekcie można szukać od kwietnia na stronie Start Poznań.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz