Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: niezwykły koncert z udziałem lalki - Tomka

02.06.2016
Autor: inf. pras.
dziewczynka wita się z lalką

Znane i lubiane piosenki oraz skecze kabaretu Potem w wykonaniu absolwentów wrocławskiego Gimnazjum nr 1 im. H. D. Steinhausa oraz wyjątkowa lalka – Tomek, w roli konferansjera. Te wszystkie atrakcje czekają na uczestników koncertu charytatywnego, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 18 w Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej 7 we Wrocławiu. Bilety - cegiełki kosztują 10 zł.

Koncert poprowadzi mapet o imieniu Tomek, który na co dzień w ramach akcji „Razem zmieniamy świat” uczy dzieci szacunku i życzliwości względem osób z niepełnosprawnościami. Tomek, który ma porażenie mózgowe, wraz z kilkoma innymi mapetami odwiedza wrocławskie szkoły i przedszkola, gdzie poprzez zabawną etiudę opowiadają o codzienności osób z niepełnosprawnościami.

Połączone siły z mapetami

Zdaniem Katarzyny Kuśmider z Fundacji L’ARCHE lalki wzbudzają nie tylko pozytywne emocje, ale także pokazują, jak należy zachować się w stosunku do osób niepełnosprawnych.

– Zajęcia, które prowadzimy z udziałem mapetów cieszą się ogromną popularnością, stąd pomysł, by to właśnie jeden z nich poprowadził koncert. Cieszymy się, że dyrekcji szkoły spodobał się ten pomysł – powiedziała Katarzyna Kuśmider.

Udział Tomka w koncercie charytatywnym jest kolejnym efektem współpracy Fundacji L’ARCHE z wrocławskim producentem ciepła.

– W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Kogeneracja prowadzi działania na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami, stąd też naturalnym krokiem było dla nas podjęcie współpracy z  L’ARCHE. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem wielu projektów prowadzonych przez Fundację – mówi Małgorzata Czajer-Puchalska, specjalista ds. odpowiedzialności społecznej w Kogeneracji.

Zbiórka na mały samochód

Koncert obędzie się 3 czerwca w Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej 7 we Wrocławiu o godz. 18:00. W czasie imprezy zostaną zaprezentowane piosenki w wykonaniu absolwentów szkoły i wybrane skecze kabaretu Potem. Wystąpią także domownicy, czyli osoby z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkające w domach prowadzonych przez Fundację L’ARCHE.

Bilety cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w bezpośrednio przed koncertem lub wcześniej w Fundacji L’ARCHE i sekretariacie szkoły. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup małego samochodu, który jest bardzo potrzebny w fundacji. 

Organizatorami wydarzenia są: Gimnazjum nr 1 oraz wrocławski oddział Fundacji L’ARCHE, przy wsparciu Kogeneracji z Grupy EDF w Polsce.

L’ARCHE od ponad 50 lat wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, głównie prowadząc dla nich małe, rodzinne domy. Obecnie istnieje na świecie około 140 wspólnot w 40 krajach. W tym 4 w Polsce: we Wrocławiu, Śledziejowicach koło Krakowa, w Poznaniu i Warszawie. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas