środa, 22 września 2021 r.
Prawo
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Strona główna >> Prawo
 
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Prawo

Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem ani dla ludzi sprawnych, ani niepełnosprawnych. Pamiętaj o tym szczególnie teraz, kiedy przepisy prawa zmieniają się bardzo często.

Jeżeli masz wątpliwości lub nie wiesz, jakie przysługują ci prawa w danej sytuacji życiowej, zaglądaj na naszą stronę pod hasło: Porady prawne oraz Aktualności prawne. Tutaj spieszymy ci z pomocą, przedstawiając aktualny stan prawny kwestii związanych z niepełnosprawnością.

Pamiętaj jednocześnie, aby sprawdzać daty publikacji aktów prawnych. Może się zdarzyć, że wydany  przepis wkrótce został znowelizowany i jest już w części nieaktualny.

Możesz także przysłać do naszego Centrum INTEGRACJA swoje pytanie do prawnika:  lub umówić się na osobiste spotkanie z naszym doradcą pod telefonem: 0*22 831 85 82, 831 01 39.

Centra INTEGRACJA korzystają z systemu informacji prawnej Lex.

Pamiętaj, że masz prawo odwoływać się od decyzji urzędów, zgodnie z trybem odwoławczym i terminem podanym na końcu dokumentu.

Staraj się nie wpadać w panikę, myśląc, że prawo jest przeciwko tobie: pamiętaj, że nie tylko jako osoba niepełnosprawna, ale przede wszystkim jako obywatel RP możesz domagać się swoich praw.

Data utworzenia dokumentu: 2003-02-04, 11.14

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu www.niepelnosprawni.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji