Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ełk: zapisz się do projektu dot. aktywizacji zawodowej

24.09.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
kilka osób siedzi w rzędzie na kolanach notatniki w których coś notują

Od 1 października do 30 listopada 2019 r. trwać będzie rekrutacja 20 uczestników (8 kobiet i 12 mężczyzn) do drugiej edycji projektu MKIS – „Utworzenie i Funkcjonowanie Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej”.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa 40 osób w wieku 15-40 lat, wykluczonych i/lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkujących na terenie miasta Ełku na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji oraz ich otoczenia (rodzice, rodzeństwo, opiekunowie).

Realizacja będzie polegała na wsparciu osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym oraz rodzin tych osób (otoczenia) z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji o charakterze:

  • społecznym (trening kompetencji życiowych i umiejętności społecznych, indywidualne wsparcie psychologa/terapeuty, usługi wspierające animację lokalną, wolontariat w teorii i praktyce),
  • zawodowym (warsztaty z doradcą, utworzenie IPD, warsztaty samozatrudnienie, przedsiębiorczość, ekonomia społeczna, wsparcie osoby z niepełnosprawnością – trener pracy, staże),
  • edukacyjnym (kursy zawodowe).

Z projektu mogą skorzystać osoby i rodziny zamieszkałe na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji: 3 Maja, Armii Krajowej, Chopina, Czarna, Dąbrowskiego, Gdańska, Gizewiusza, Kąpielowa, Konopnickiej, Kościuszki, Magazynowa, Małeckich, Mickiewicza (numery parzyste i nieparzyste od 15 do końca), Moniuszki, Nadjeziorna, Orzeszkowej, plac Katedralny, Piłsudskiego (parzyste do nr 8 i nieparzyste), Pułaskiego (od nr 11), Roosevelta, Toruńska, Wawelska, Wojska Polskiego (do skrzyżowania z ul. Mickiewicza), Sikorskiego (numery parzyste do 18), Słowackiego, Stary Rynek, Szkolna, Świackiego „Sępa”, Żeromskiego.

Szczegółowe informacje uzyskać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku na ul. Piłsudskiego 8: tel.: 87 732 64 48 od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 do 9.00. Pracownik do spraw rekrutacji: Beata Supruniuk, pokój nr 3 (parter).

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „ALTERNATYWA” w partnerstwie z Gminą Miastem Ełk/Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas