Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: zgłoś się do castingu dla osób z niepełnosprawnościami i stwórz sylwestrowe show

01.10.2019
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
kamienice na wrocławskim rynku

12 i 13 października 2019 r. we Wrocławiu odbędzie się casting dla osób z niepełnosprawnościami, które wcześniej prześlą swoje zgłoszenie chęci aktywnego tworzenia widowiska sylwestrowego na wrocławskim Rynku w tym roku.

Osoby z niepełnosprawnościami będą miały szansę wystąpić w chórze i w układach tanecznych podczas sylwestrowego show na wrocławskim Rynku.

Aby zgłosić się do udziału w castingu, wcale nie trzeba mieć wykształcenia wokalnego ani doświadczenia w tańczeniu. Zgłosić mogą się wszyscy, bez względu na niepełnosprawność. Wystarczy przesłać na adres mailowy: wroclawrespect@strefakultury.pl informacje o sobie oraz film lub zdjęcia. Organizatorzy odezwą się do wybranych osób i zaproszą je na casting, który odbędzie się we Wrocławiu (12 i 13 października).

Choreografię ułoży Maciej „Gleba” Florek.

- W zeszłym roku dziewczynka na wózku zaczarowała cały Rynek. W tym roku chciałbym, żebyście to wy byli częścią tego widowiska – mówi choreograf w klipie zachęcającym od udziału w tym wydarzeniu.

- Osoby z niepełnosprawnościami będą w mainstreamie sylwestrowych wydarzeń. Zaśpiewają w chórze, specjalną choreografię z myślą o nich przygotowuje Maciek „Gleba” Florek – mówi z kolei Bartłomiej Skrzyński, dyrektor miejskiego biura „Wrocław bez barier”.

Zaznacza także, że będzie to jeden ze sposobów wcielania w życie zapowiedzi prezydenta Wrocławia, aby w kulturze mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy, bez względu na ograniczenia.

- Dokładnie tu, na wrocławskim rynku, chcemy stworzyć największe w historii Polski widowisko sylwestrowe z udziałem osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy na wielki casting do „Wrocław Respect”, którego choreografem będzie Maciej „Gleba” Florek – zachęca reżyser widowiska Paweł Gołębski.

Jeszcze raz przypominamy adres mailowy, pod który można przesyłać zgłoszenia: wroclawrespect@strefakultury.pl. Organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas