Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ostatnia szansa na zgłoszenie! Weź udział w spotkaniu Twórcy i niepełnosprawność

11.10.2019
Autor: oprac. ag, fot. facebook.com/instytutteatralny
Źródło: facebook.com/instytutteatralny
Biały napis na niebieskim tle: Niepełnosprawność, taniec, teatr

Tylko do 14 października można zgłaszać swój udział w cyklu spotkań „Twórcy i niepełnosprawność”. Spotkania są kierowane do osób z różną niepełnosprawnością, które zajmują się sztuką i chcą się rozwijać w tej dziedzinie.

Jednym z postulatów środowiska po konferencji „Sztuka i niepełnosprawność: przekraczanie granic” było stworzenie okazji do częstszych spotkań i rozmów oraz wzajemnego wspierania się. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz British Council pragną wyjść naprzeciw tej potrzebie, inicjując cykl spotkań Twórcy i niepełnosprawność.

Wspólny rozwój

Osoby z różną niepełnosprawnością zarówno zainteresowane, jak i zajmujące się szeroko rozumianą sztuką są zaproszone do stworzenia grupy roboczej, która będzie spotykała się raz na kwartał, by wymieniać się doświadczeniami oraz określać i szukać rozwiązań dla kluczowych kwestii w obszarze współpracy między artystami z niepełnosprawnością a instytucjami kultury.

Spotkania będą odbywać się w godz. 11-17 w terminach: 15 listopada 2019 roku, 24 lutego 2020, 9 czerwca 2020 oraz 5 października 2020. Miejscem zebrań będzie siedziba Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Instytut zwraca koszty podróży i zaprasza na przerwę kawową oraz lunch podczas każdego spotkania. Każde ze spotkań będzie również dostępne dla osób niesłyszących.

Spotkania poprowadzi Justyna Czarnota, kierowniczka Działu Pedagogiki Teatru. Współmoderatorami kolejnych dyskusji mogą być osoby wyłonione spośród uczestników.

Zgłoś swój udział

Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób. Dlatego zgłoś się, wypełniając ankietę. Masz czas do 14 października 2019 roku!

Więcej informacji o cyklu spotkań Twórcy i niepełnosprawność możesz znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas