Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podsumowanie tygodnia na portalu Niepelnosprawni.pl

13.10.2019
Autor: Redakcja, fot. pixabay.com (1,2), PFRON (3), A. Świetlik (4), Beata Dązbłaż (5), inf. pras (6)
fragmenty sześciu zdjęć: grafika ręki i listy, ankieta, logo PFRON, Piotr Pawłowski, trzech posłów na Konwencie, Piotr Cichocki

Pierwsza rocznica śmierci. Wspominamy Piotra Pawłowskiego; Pośle! Senatorze! Wpuścisz do biura? Raport z drugiej edycji badania; RPO apeluje o dostosowanie lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami; Co dla osób z niepełnosprawnością po wygranych wyborach? Debata polityków podczas Konwentu; Zarezerwuj wejściówkę na Wielką Galę Integracji 2019! Więcej informacji znajdziesz w podsumowaniu drugiego tygodnia października na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Pierwsza rocznica śmierci. Wspominamy Piotra Pawłowskiego

8 października minęła pierwsza rocznica śmierci Piotra Pawłowskiego, założyciela Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja, a także pierwszego redaktora naczelnego magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

Pośle! Senatorze! Wpuścisz do biura? Raport z drugiej edycji badania

Trzy lata temu przeprowadziliśmy pierwsze ankietowe badanie dostępności biur poselskich i senatorskich dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wyniki, delikatnie mówiąc, nie zachwyciły. Tuż przed wyborami, wspólnie z ekspertami Integracja LAB, portal Niepelnosprawni.pl powtórzył badanie. Wyniki ponownie są nieciekawe i znów okazało się, że dostępność (a właściwie jej brak) jest niezależna od barw politycznych...

Najważniejsze wydarzenia

RPO apeluje o dostosowanie lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami

O konieczności dostosowania wszystkich lokali wyborczych do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami zaapelował w środę, 9 października, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar do pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza. Jego zdaniem, obecne regulacje są niewystarczające. 

Co dla osób z niepełnosprawnością po wygranych wyborach? Debata polityków podczas Konwentu

Czy Róża Czacka miałaby dziś możliwość, by w ramach polskiego Kościoła stworzyć ośrodek w Laskach, tak jak zrobiła to 100 lat temu? Czy osoby z niepełnosprawnością mają dostęp do biur poselskich i senatorskich? Co zamierzają zrobić posłowie poszczególnych partii, aby umożliwić osobom z niepełnosprawnością edukację, pracę i niezależne życie? Takie pytania padły podczas Mazowieckiego Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się w Warszawie 7 października 2019 r.

Praca

Prezes PFRON: przeznaczamy 3,4 mld zł na aktywizację osób niepełnosprawnych

- W tym roku z budżetu PFRON, który wyniósł niemal 5,5 mld zł, na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przeznaczamy ok. 3,4 mld zł – powiedziała prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg. 

Centrum Integracja na Targach Pracy 16 października w Pałacu Kultury i Nauki

16 października 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Organizatorzy zapraszają na IV piętro Pałacu Kultury w godzinach 10-17.

Nasze działania

Zarezerwuj wejściówkę na Wielką Galę Integracji 2019!

Wielka Gala Integracji odbędzie się 16 listopada 2019 roku w Warszawie w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122. Już dziś zarezerwuj bezpłatne wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie! 

Wybory 2019. Jakie pomysły ma Koalicja Obywatelska? #ankietaIntegracji

„Trzeba zapewnić asystenta osobistego osobie z niepełnosprawnością od zaraz!” – czytamy w odpowiedziach, jakie przesłała na ankietę Integracji Koalicja Obywatelska. Jakie jeszcze plany i pomysły na poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnością ma koalicja złożona z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych? 

Wybory 2019. Na ankietę Integracji odpowiedział PSL (Koalicja Polska)

Likwidacja pułapki rentowej, zwiększenie liczby oddziałów specjalnych w szkołach, a także refundacja zatrudniania asystenta osobistego – to pomysły, które przedstawiło w odpowiedzi na nasze pytania Polskie Stronnictwo Ludowe, które w najbliższych wyborach startuje razem z Ruchem Kukiz’15, tworząc Koalicję Polską.

Kultura

Jak rozmawiać o raku?

Rak – to diagnoza, na którą nikt nie jest gotowy. Wywraca życie człowieka do góry nogami. W nowej rzeczywistości muszą odnaleźć się także bliscy. Jak to zrobić? Radzi Adrianna Sobol, psychoonkolożka z fundacji OnkoCafe.

Wrocław: warsztaty o tradycji żydowskiej dla osób niewidomych

Fundacja Katarynka i Fundacja Bente Kahan zapraszają na oprowadzanie i warsztaty z audiodeskrypcją do Synagogi pod Białym Bocianem. Zajęcia adresowane są głównie do osób niewidomych i słabowidzących. 

Sport

Mistrzostwa Europy Hansa Class 2019. Żeglarze walczą o medale

8 października w portugalskim Portimão rozpoczęły się mistrzostwa Europy w klasach Hansa. Czworo Polaków walczy o medale.

Relacje

Bez natchnienia ani rusz

Karolina Majewska to uzdolniona plastycznie nastolatka z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Warto zobaczyć prace 13-letniej artystki!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas