Konstancin pierwszy raz z Pucharem Polski

28.11.2012
Autor: Maciej Kowalczyk, fot.: Agnieszka Kowalska
Źródło: inf. własna

Integracyjny Klub Sportowy Konstancin po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski w koszykówce na wózkach. W finale turnieju, który odbył się w miniony weekend w Warszawie, konstanciński zespół pokonał ŁTRSN Łódź 59:57. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy KSN Start Warszawa.

O tym, że Konstancin ma dobrych koszykarzy, wiadomo od dawna. Ale wiadomo również, że trudno jest tej drużynie zdobywać trofea. W miniony weekend w Hali Sportowej Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej było inaczej. Konstancin wygrał wszystkie spotkania, a mistrza Polski – zespół Start Rzeszów – rozgromił ponad 20 punktami.

Puchar Polski w koszykówce na wózkach

Największym atutem konstancińskich koszykarzy była obrona. Jednak finał okazał sie bardzo zacięty. Łódzkie Towarzystwo Rehabilitacyjno-Sportowe Niepełnosprawnych znalazło sposób na obronę IKS-u i zdobyło 57 punktów, ale nie zatrzymało ataku i straciło 59 punktów. IKS Konstancin przełamał historyczną niemoc i sięgnął po swoje pierwsze trofeum w koszykówce na wózkach.

Turniej koszykówki na wózkach

Najlepszym strzelcem turnieju, po raz piąty z rzędu, został zdobywca 80 punktów Rafał Tyburowski z drużyny zwycięzcy turnieju.