Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podsumowanie tygodnia na portalu Niepelnosprawni.pl

10.08.2018
Autor: Redakcja, fot. Marta Kuśmierz (1), Artur Kubik (2), pixabay.com (3), Mateusz Różański (4), Kosma Moczek (5), Agnieszka Warszawa (6), Sylwia Błach (7)
osiem fragmentów zdjęć: statuetki Człowiek bez barier, żółw w wodzie, szkielet człowieka, Adam Bodnar, Kosma Moczek, Agnieszka Warszawa, Sylwia Błach

Mamo, tato, pozwól mi żyć!; Autyzm. Instrukcja obsługi siebie; RPO przedstawił swoje rekomendacje dla ONZ; Zgłoś kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2018”!; Konkurs! Wygraj książkę „Dolina błogosławieństwa”; Najlepsze ampfutbolowe reprezentacje zagrają w Warszawie! Więcej tematów znajdziesz w podsumowaniu drugiego tygodnia sierpnia na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Mamo, tato, pozwól mi żyć!

Tańczące płomienie ogniska rozświetlają roześmiane twarze. Zapach pieczonych kiełbasek przyjemnie drażni nozdrza. Zza drzew słychać szum morza, znów mam naście lat. I nagle jedna z siedzących przy ogniu matek, użala się. Jej dziecko dostało niską ocenę. A przecież jest niepełnosprawne! 

Autyzm. Instrukcja obsługi siebie

„Mówiąc otwarcie, że cenię sobie samotność, bo to moja droga do kreatywności, nie mówię, że nie chcę kontaktu z ludźmi!” – przyznaje Agnieszka Warszawa z zespołem Aspergera. „Zrozumiałem, że nie jestem wadliwy – a jedynie bardzo odmienny od wszystkich” – mówi Kosma Moczek ze spetrum autyzmu. Przeczytaj historie ich życia.

Najważniejsze wydarzenia

Premier Morawiecki podpisał uchwałę ws. programu Dostępność Plus

Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę w sprawie programu Dostępność Plus, który został przyjęty przez rząd w połowie lipca. Podpis Premiera oznacza ostatni etap formalności, związanych z ustanowieniem programu, a tym samym rozpoczęcie etapu jego intensywnej realizacji.Walka z dyskryminacją i ubóstwem obowiązkiem państwa.

RPO przedstawił swoje rekomendacje dla ONZ

Umożliwienie łączenia prawa do świadczeń z pracą zawodową, zniesienie ubezwłasnowolnienia, deinstytucjonalizacja systemu wsparcia i prawny zakaz dyskryminacji – to zaledwie kilka z 85. rekomendacji Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO), które przedstawiono ekspertom ONZ. We wrześniu ocenią oni wdrażanie Konwencji o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami przez Polskę.

Praca

Ruszyła kampania społeczna, zachęcająca do zatrudniania osoby z niepełnosprawnością

„Szukasz pracowników? Poznaj korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością, wejdź na www.takijakja.pl i weź udział w spotkaniach” – pod tym hasłem rozpoczęła się 1 sierpnia kampania społeczna „Taki jak ja”, realizowana przez Fundację Pod Aniołem.

Nasze działania

Zgłoś kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2018”!

Zgłoszenie kandydata do XVI Konkursu „Człowiek bez barier 2018” jest niepowtarzalną okazją do odkrycia nieprzeciętnych osób z niepełnosprawnością i opowiedzenia o nich światu. Jeśli znasz kogoś takiego, napisz do nas!

Kultura

Trwa nabór prac Twojej twórczości!

Integracja nadal przyjmuje prace artystyczne osób z różnymi niepełnosprawnościami. Zostaną one przedstawione na telebimie podczas Wielkiej Gali Integracji w listopadzie br. Wybrane prace będziemy regularnie publikować na portalu Niepelnosprawni.pl oraz na Facebooku Integracji. Nie czekaj, już teraz prześlij nam zdjęcie swojej twórczości! 

Konkurs! Wygraj książkę „Dolina błogosławieństwa”

Marcin Walecki, ojciec Olafa z autyzmem, dzieli się swoim świadectwem nawrócenia i wiary. Opowiada o roli, jaką odegrało w życiu całej jego rodziny spotkanie ze wspólnotą charyzmatyczną, a także o umacniających go chwilach modlitwy i wydarzeniach, w których dostrzega niesamowite Boże interwencje. Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Dolina błogosławieństwa. Nasze życie z Bogiem i autyzmem”.

Sport

Najlepsze ampfutbolowe reprezentacje zagrają w Warszawie!  

Medaliści Mistrzostw Europy, czyli polska reprezentacja piłkarzy po amputacjach już 8 i 9 września zmierzy się w Warszawie z najlepszymi europejskimi drużynami: Mistrzami Świata Rosją, wicemistrzami Europy Anglią oraz Włochami, Ukrainą i Holandią. Amp Futbol Cup będzie ostatnim sprawdzianem Polaków przed październikowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w meksykańskiej Guadalajarze. 

Trzy tytuły wicemistrzów świata w parakolarstwie dla Polaków!

Polacy zdobyli aż trzy tytuły wicemistrzów świata w Mistrzostwach Świata w kolarstwie Paracycling Road World Championships Maniago 2018, które zakończyły się w 5 sierpnia we Włoszech. Na drugim stopniu podium stanęli Krystian Giera, Rafał Wilk oraz tandem Marcin Polak i Michał Ładosz. Oprócz tego, Polacy zdobyli pięć brązowych medali. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas